Wolontariat

Dołącz do zespołu WOLONTARIATU bibliotecznego!

Od 19.04.2023 roku Biblioteka zaprasza do współpracy młodzież i osoby dorosłe!

Wolontariusze pomagają w organizacji wydarzeń kulturalnych, promocji Biblioteki i rozwoju czytelnictwa, porządkowaniu zbiorów bibliotecznych, przygotowaniu zbiorów do opracowania oraz współtworzą ofertę dla młodzieży. W ramach wolontariatu można rozwijać swoje zainteresowania, nabyć doświadczeń, nawiązać nowe znajomości oraz zdobyć dodatkowe punkty w szkole. Na wolontariacie można się rozwijać i nabyć nowe kompetencje, które są potrzebne w planowaniu ścieżki kariery oraz podejmowaniu pracy.

Podstawowym celem wolontariatu jest integracja lokalnej społeczności ludzi, którzy stanowią przedstawicieli różnych szkół i środowisk.

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim jest jedną z nowoczesnych placówek w Polsce. Jej przestrzeń i wyposażenie zostały pomyślane tak, by pozwolić na realizowanie działań związanych z książką. Praca w bibliotece pozwala na podejmowanie wyzwań, które nie są możliwe do zrealizowania w innych placówkach. Przede wszystkim jednak uczy odpowiedzialności, kreatywności i współdziałania z dorosłymi oraz rówieśnikami.

Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 13 lat, posiada kartę biblioteczną oraz podpisze „Porozumienie o współpracy” i uzyska pisemną zgodę rodzica na uczestnictwo w wolontariacie (w przypadku osób niepełnoletnich).

Wolontariat jest wspaniałą przygodą, której się nie zapomina! Grupa na Facebooku

Koordynatorem jest Katarzyna Jastrzębska, kierowniczka Czytelni. Zapisy i kontakt: czytelnia@mbpmm.pl, tel. 25 740 51 04

  Accessibility
  Logo Miejskie Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim przedstawiające pandę.

  MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

  05-300 Mińsk Mazowiecki,
  ul. Piłsudskiego 1a
  www.mbpmm.pl
  poczta@mbpmm.pl

  Licznik odwiedzin

  [wps_visitor_counter]