Misja

Od początku istnienia misją Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim jest odpowiedź na społeczne i kulturowe potrzeby Mieszkańców. To instytucja, w której poza zaspokajaniem czytelniczych i informacyjnych potrzeb lokalnej społeczności, od zawsze za cel stawiana jest promocja kultury i tradycji regionu. Odwiedzający nas mają możliwość korzystać z bogatych zasobów bibliotecznych, w tym regionaliów, dzięki czemu mogą silniej identyfikować się ze swoją małą ojczyzną. W misję biblioteki wpisuje się również edukacja oraz rozbudzanie czytelniczych pasji w sercach najmłodszych czytelników.

Nasza biblioteka jest miejscem nowoczesnym i otwartym na wszelkie inicjatywy Mieszkańców i lokalnych instytucji co sprawia, że aktywnie uczestniczy w życiu społeczno-kulturowym Miasta i Powiatu. Dzięki wszechstronności podejmowanych działań, biblioteka jest chętnie odwiedzana przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Nasza placówka służy również upowszechnianiu wiedzy i nauki, a także dba o sprawne funkcjonowanie sieci bibliotecznej i systemu informacyjnego na terenie Miasta i Powiatu.

Misją biblioteki jest przede wszystkim stworzenie płaszczyzny kulturowej, w której promocja książki i czytelnictwa opiera się na nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązaniach, z zachowaniem szacunku dla tradycji.

„Jedyne, co musisz wiedzieć, to gdzie jest biblioteka"

Albert Einstein

  Accessibility
  Logo Miejskie Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim przedstawiające pandę.

  MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

  05-300 Mińsk Mazowiecki,
  ul. Piłsudskiego 1a
  www.mbpmm.pl
  poczta@mbpmm.pl

  Licznik odwiedzin

  [wps_visitor_counter]