Filia biblioteczna

FILIA – literacki zakątek blisko Ciebie

Każdy miłośnik literatury i naszej Biblioteki z pewności wie, że idealną dla siebie lekturę może znaleźć nie tylko w głównej siedzibie naszej Biblioteki, ale także w jej filii. Jeśli jeszcze Was tam nie było, zapraszamy do wycieczki pomiędzy tamtejsze regały po brzegi wypełnione dobrą literaturą.

Filia przy ul. Kościuszki 20 jest to jedyna filia naszej Biblioteki, z jej usług korzystamy już od 35 lat. Obecnie została unowocześniona i wzbogacona o nowe technologie. Czytelnicy mogą korzystać z kont on-line i internetowego katalogu, zsynchronizowanego z Biblioteką Główną. Filia posiada wrzutnię, umiejscowioną przed wejściem do biblioteki, dzięki której czytelnik może samodzielnie zwrócić książki, kiedy biblioteka jest zamknięta.

Biblioteczna filia współpracuje ze szkołami i przedszkolami. Organizujemy wycieczki do biblioteki, wystawy, lekcje biblioteczne oraz czytamy książki dzieciom w przedszkolach i żłobkach. Niejednokrotnie w filii podejmowane były ciekawe inicjatywy kulturalne, takie jak wystawy malarskie, literackie wystawy poświęcone kulturze innych krajów wystawy fotograficzne (np. „Odkrywamy Nasze Miasto”), artystyczne (np. „Bookart – drugie życie starych książek”).

wnętrze filii
  Accessibility
  Logo Miejskie Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim przedstawiające pandę.

  MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

  05-300 Mińsk Mazowiecki,
  ul. Piłsudskiego 1a
  www.mbpmm.pl
  poczta@mbpmm.pl

  Licznik odwiedzin

  [wps_visitor_counter]