Projekty

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych 2021

Nasza Biblioteka uzyskała dofinansowanie w wysokości 27 500 zł w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego.

Celem programu  jest wzmocnienie potencjału  bibliotek  w  środowiskach  lokalnych poprzez wzrost atrakcyjności i dostępności ich zbiorów. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych  poprzez  stały  dopływ  nowości  wydawniczych,  możliwość  systematycznej aktualizacji zasobów (ubytkowania), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

Uwzględniając zróżnicowane preferencje czytelnicze nasza Biblioteka w ramach projektu zakupi publikacje tradycyjne i audiobooki, a w ramach wkładu własnego – usługę zdalnego  dostępu do nowości wydawniczych (e-booki, audiobooki) na platformie Legimi.

dotacja BN

WzMOCnij swoje otoczenie

logo PSE z podpisem PARTNER MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNE W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Projektor i nowe komputery w naszej Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim otrzymała grant w wysokości prawie 20 tys. złotych w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Dzięki temu kupiliśmy projektor i komputery z nowoczesnym oprogramowaniem.

Nasz zwycięski projekt „Od Biblioteki do Mediateki” przewiduje zakup komputerów oraz projektora na potrzeby działań edukacyjnych kierowanych do osób wykluczonych cyfrowo, w tym seniorów.
W ramach grantu zorganizowaliśmy warsztaty dla osób starszych oraz z niepełnosprawnościami, podczas których uczestnicy poznali podstawy obsługi komputera i wzmocnią umiejętności sprawnego poruszania się w internecie.

Możliwość korzystania z nowego sprzętu poszerzy ofertę usług cyfrowych Biblioteki, dzięki czemu odwiedzać nas będzie coraz więcej dorosłych i młodzieży. To wspaniałe, że możemy pomagać osobom wykluczonym cyfrowo
i pokazywać im świat nowych technologii. Jednocześnie cieszymy się, że nasza Biblioteka wykonała kolejny krok w kierunku stania się profesjonalną i nowoczesną Mediateką.

To kolejny raz, gdy dzięki programowi PSE w gminie zajdą pozytywne zmiany. W 2020 roku w ramach „WzMOCnij swoje otoczenie” w powiecie mińskim przeprowadzono liczne działania społeczne. Mieszkańcy do dziś mogą korzystać z nowej ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej, strefy zabaw na świeżym powietrzu, czy systemu nagłaśniającego na gminnym boisku piłkarskim.

Szczegółowe informacje na temat programu PSE „WzMOCnij swoje otoczenie” można znaleźć na stronach www.raport.pse.pl i www.wzmocnijotoczenie.pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W ramach programu wieloletniego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek publicznych Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zakupiła w 2020 r. 990 książek i 25 audiobooków za kwotę 23 000,00 zł, a także pozyskała 30 kodów dostępu za kwotę 324,00 zł ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

  Accessibility
  Logo Miejskie Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim przedstawiające pandę.

  MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

  05-300 Mińsk Mazowiecki,
  ul. Piłsudskiego 1a
  www.mbpmm.pl
  poczta@mbpmm.pl

  Licznik odwiedzin

  060798
  Dziś :
  Wczoraj : 235
  Tydzień : 1753
  Miesiąc : 2966
  Rok : 63444
  Wszystkich : 1886123