Prelekcja Sławomira Stadnika 12.12.2024r. godz. 18.00
12 grudnia (czwartek) o godz. 18.00 zapraszamy na bezpłatną prelekcję: Masaż i ćwiczenia stosowane przy dysfunkcji narządów dna miednicy u kobiet i mężczyzn.
Plan prelekcji:
- Rys historyczny stosowania masażu i ćwiczeń w dysfunkcji dna miednicy u kobiet i mężczyzn
- Wprowadzenie do anatomii powiązań strukturalnych w okolicy dna miednicy
- Wyjaśnienie związku pomiędzy oddychaniem i pracą oraz napięciem przepony moczowo płciowej
- Ćwiczenia wspomagające mięśnie miednicy mniejszej
- Pochwa i jej rola w prawidłowym tonusie mięśniowym miednicy i wpływ na macicę
Informacja o prelegencie:
Sławomir Stadnik z wykształcenia absolwent Wydziału Fizjoterapii AWF we Wrocławiu, z pasji i zawodowo terapeuta z 39. letnim stażem pracy w zawodzie. Pracował w Szpitalu Rehabilitacyjnym we Wrocławiu, a następnie w prywatnej klinice w Düsseldorfie. Po czym wyjechał do Kanady, gdzie przez wiele lat pracował w Szpitalu Uniwersyteckim i prowadził własną działalność gospodarczą, która pozwoliła na pracę terapeutyczną z bardzo ciekawymi ludźmi jak przykładowo zawodnicy NHL zawodowej ligi hokeja, aktorami ze Szklanej Pułapki 5 oraz Ricki Martinem.
W 2004 r. zainteresował się pracą prof. Krzysztof Kasolika, który w Polsce opracował metodykę masażu w bolesnych miesiączkach i przy łagodnym przeroście prostaty, i zaczął zgłębiać ten temat. Poznał dr Arvigo, która zapoznała go z Masażem Brzucha Mayów stosowanym przez ludność Majów Ameryki Środkowej od setek lat. Masaż jest bardzo skuteczny w problemach kobiet związanych z zaburzeniami krążenia w miednicy, które mogą mieć istotne konsekwencje dla zdrowia fizycznego i psychicznego, ale również pomocny przy problemach z prostatą u mężczyzn. Masaż Majów rozpropagowany w Ameryce Północnej przez dr Arvigo, jest to delikatny masaż powłok brzusznych przywracający prawidłowe ustawienie narządów w dolnej części brzucha co powoduje lepszy przepływ krwi i limfy w dolnej okolicy brzucha co ma wpływ na lepszą prace wszystkich narządów tej okolicy ciała. Zainteresowanie tematem masażu brzucha skłoniło go do szukania informacji na temat tego typu procedur w Europie i Azji. W wyniku tych poszukiwań okazało się, że przy problemach kobiecych w Europie i USA stosowano masaż i gimnastykę aż do 1956 r. a w Azji od tysięcy lat jest stosowany system Taoistyczny zawierający ćwiczenia i akupunkturę pomocne w problemach zdrowotnych u kobiet i mężczyzn.
Sławomir Stadnik mieszka na stałe w Wrocławiu od 2016 r. i prowadzi działalność terapeutyczną. Pracuje z pacjentem indywidualnym oraz z grupami kobiet ze schorzeniami nietrzymania moczu oraz obniżeniem lub wypadaniem narządów rodnych. W swojej pracy łączy wiele metod zajmując się dysfunkcjami dna miednicy, takimi jak: zespoły bólowe obręczy miedniczej i jamy brzusznej, nietrzymanie moczu i obniżenia narządów.