Zapraszamy seniorów do korzystania z naszej oferty. Można u nas spędzić poranek z kawą, herbatą i najnowszą prasą. W Wypożyczalni czekają bogate zbiory (książki i audiobooki) uzupełniane w nowości z serii Wielka Litera dla osób z osłabionym wzrokiem. Z wnukami można zajrzeć do naszego Oddziału dla Dzieci, a z przyjaciółmi do Gralni, gdzie czekają trenujące pamięć planszówki i muzyka z płyt winylowych.

Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Radość Trzeciego Wieku, a słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku odwiedzają nas regularnie. Spotkania z pisarzami, Narodowe Czytanie, wystawy, zajęcia plastyczne dla wnuków, rowerowe rajdy Odjazdowego Bibliotekarza, Gala Alei Gwiazd Literatury, pokazy slajdów z podróży – zawsze są z nami. W 2018 roku, w ramach Tygodnia Bibliotek zorganizowaliśmy wspólnie cykl warsztatów pisarskich z Katarzyną Bulicz-Kasprzak – pisarką, autorką powieści obyczajowych. Kilkanaście osób zabrało się za spisywanie swoich wspomnień. Jak uporządkować domowe archiwa, stare fotografie, pamiątkowe przedmioty, listy i pocztówki sprzed lat, pamiętniki z czasów szkoły.

Nie zapominamy także o seniorach, którym trudno nas odwiedzić – składamy regularne wizyty w dwóch mińskich domach dziennego pobytu Centrum i Caritas, czytamy wspólnie książki, wspominamy Mińsk sprzed lat, robimy warsztaty plastyczne.

Seniorzy, którzy ze względu na chorobę lub niepełnosprawność nie mogą sami do nas przyjść, mają możliwość zamówienia książek przez telefon z dostawą do domu.

Nasz program “Włącz się cyfrowo z Czytelnią” skierowany jest między innymi do seniorów, którzy chcieliby lepiej funkcjonować w nowej technologicznej rzeczywistości.

Zapraszamy do Biblioteki!

Powiązane aktualności

rozmyte tło z roślinami i kilka co raz większych stosików monet na końcu szklany słój wypełniony monetami
25 maja 2022
Finanse osobiste

Wyjątkowa okazja by posłuchać uniwersyteckich wykładów o finansach osobistych. Zapraszamy w piątek d...

kobieta patrzy na siedzącego naprzeciw starszego mężczyznę
14 marca 2022
Pokaz filmu z audiodeskrypcją

16 marca o godz. 13.00, wyświetlimy z audiodeskrypcją film “Ojciec” (ang. The Father) – brytyjsko-fr...

  Accessibility
  Logo Miejskie Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim przedstawiające pandę.

  MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

  05-300 Mińsk Mazowiecki,
  ul. Piłsudskiego 1a
  www.mbpmm.pl
  poczta@mbpmm.pl

  Licznik odwiedzin

  [wps_visitor_counter]